Nowatorskie rozwiązania na każdą kieszeń

Sprawdź nasze tematy dotyczące budowy domów, remontu pomieszczeń i renowacji nieruchomości.

Oferta sztukaterii

Plan instalacji - montażStyropianowe listwy

Plan instalacji to bardzo ważna kwestia a może i nawet najważniejsza! Tylko przy dobrze stworzonym planie, masze szanse na przepiękne instalacje, które będą sprzyjać przez wiele lat. Dlatego decydując się na instalacje styropianowych listew, w pierwszej kolejności powinieneś dokonać odpowiednich pomiarów pomieszczenia. W ten sposób dowiesz się, jak dużo metrów potrzebne jest Ci do instalacji listew. Ważne jest kupienie ich z delikatną nadwyżką, po to, by kilka razy nie składać zamówienia.

Styropianowe listwy wymagają również specjalnego cięcia pod kątem 45 i 90 stopni. Warto jest pomóc sobie przy tym skrzynką uciosową, w której ukośne i proste linie będą idealnie zakończone. W razie wątpliwości sztukaterię należy przyłożyć do ściany, aby sprawdzić, czy rzeczywiście dokładnie przylega i kąty są zgodne. Cięcie listew wcale nie należy do najtrudniejszych. Wystarczy odrobina precyzji. W kolejnym kroku należy położyć klej na sztukaterię i docisnąć do ściany. Wypływający klej, delikatnie należy zebrać ściereczką.

Styropianowe listwy  często posiadają szczeliny, dlatego po wyschnięciu należy przystąpić do ich wypełnienia. Ich szlifowanie sprawi, że powierzchnia stanie się jednolita. Wykończona sztukaterię, malujemy farbą najlepiej dwukrotnie. Nie powinniśmy zapomnieć o wykorzystaniu farb, które nie posiadają żadnych rozpuszczalników. W innym przypadku sztukateria może ulec zniszczeniu.

Błędy w sztukaterii

  • Pierwszym z najczęściej popełnianych błędów jest instalacja bardzo dużych elementów w bardzo małym pomieszczeniu. W ten sposób wnętrze zmniejszy się w niesamowity sposób.
  • Kolejnym błędem jest zbyt pochopne zainstalowanie sztukaterii. Powstałe szczeliny mogą okazać się zbyt duże, by je zlikwidować.

© Copyright 2025 . All Rights Reserved.