Nowatorskie rozwiązania na każdą kieszeń

Sprawdź nasze tematy dotyczące budowy domów, remontu pomieszczeń i renowacji nieruchomości.

Oferta sztukaterii

Mieszkanie w kamienicyGzyms

Wcale nie dziwi nas fakt, że coraz więcej osób decyduje się na kupno bądź wynajem mieszkania w kamienicy. Trzeba jednak wiedzieć, że nie jest to rozwiązanie dobre dla każdego. Życie w takim budynku jest całkiem inne niż życie w nowoczesnym wieżowcu. Kamienica jest doskonałym rozwiązaniem dla każdego, kto kocha różnorodne style w swoich wnętrzach. Eklektyzm to coś, co je wyróżnia. Dlatego, jeżeli szukasz pomysłu na remont czy wykończenie takiego wnętrza, musisz wiedzieć, że trafią się pewne niedogodności związane ze starością tego budynku. Ale cos tam niedogodności jak atmosfera tego wnętrza nieporównywalna z żadnym innym!

GzymsOdnowa mieszkania - co musisz o niej wiedzieć?

Kamienice nie zawsze były przeznaczone dla tych wyższych warstw społecznych. Bywały pewne okresy, w których traciły one drastycznie na wartości, brakowało w nich dostępu do wody a co najgorsze łazienki. Opinia na temat ulegała dość często zmianom.

Jednak w momencie, kiedy zostały uregulowane kwestie związane ze stosunkiem własności, nowi właściciele zdecydowali się na renowacje takich mieszkań. Pomimo licznych restauracji, można wciąć wiele zarzucić takim mieszkaniom. Musimy się jednak z tym mierzyć, ze względu na fakt, że mają długą historię i pewne udogodnienia są rzeczą drugorzędną. Jeżeli kupiliście niewyremontowaną kamienice, musicie przygotować się na wydatki!

Musisz również wiedzieć, że w takich pomieszczeniach świetnie się sprawdzą gzymsy. Dzięki temu, że wnętrza są wysokie i dość przestrzenne, gzymsy, sprawdzą się na nich perfekcyjnie. Ich właściwości maskujące, zakryją widoczne pęknięcia czy uszkodzenia.

Jak wyremontować mieszkanie w kamienicy?Gzyms

Remont w kamienicy wymaga sporo pracy. Zaprezentujemy wam pomysł, który pomoże i sprawi, że pracę nabiorą tępa.

  • W pierwszej kolejności należy sprawdzić instalacje elektryczne m hydrauliczne i gazowe. Warto jest je zmodernizować, aby nie przyniosły później niespodzianek.
  • Kolejnym krokiem jest sprawdzenie podłogi, w 3/4 kamienic będzie to zapewne parkiet. Warto sprawdzić, czy nadaje się on renowacji, czy wymiany. Dość często, pomimo swojej starości, zostaje w kamienicach na długo.
  • Malowanie ścian to kolejny etap odnowy mieszkania. Proponujemy całe mieszkanie pomalować białą farbą. Przez to uzyskacie ogromną świeżość,  a w razie wykorzystania gzymsów, przepięknie wtopią się w ich wygląd.
  • W kolejnej części warto, jest zdecydować się na eklektyczne meble, które sprawią, że tak stare wnętrze nabierze uroku i klasy!

Wykorzystanie sztukaterii we wnętrzu, jakim jest kamienica, przyniesie wiele korzyści. Gzymsy występują w wielu rozmiarach i kształtach, przez co pokochacie je na swoich ścianach!

 

 

 

© Copyright 2025 . All Rights Reserved.