Nowatorskie rozwiązania na każdą kieszeń

Sprawdź nasze tematy dotyczące budowy domów, remontu pomieszczeń i renowacji nieruchomości.

Oferta sztukaterii

Listwy styropianowe bezpieczne dla alergików

Dbanie o czystość w mieszkaniu, a także systematyczne usuwanie brudu ze sztukaterii jest najlepszym sposobem na pozbycie się z pomieszczeń roztoczy, czyli mikroskopijnych pajęczaków, które przenosząc alergeny, są utrapieniem dla wielu alergików

Pomimo wielu opinii, dotyczących częstego zasiedlania kurzu na listwach styropianowych, warto zaznaczyć, że ich odpowiedni wybór skutecznie ograniczy osadzanie się go na powierzchni sztukaterii. Dlatego podczas wyboru dekorów do pomieszczeń, powinniśmy się kierować nie tylko ceną, ale i jakością. Właściwy wybór dekorów, przyniesie wam same korzyści.

Jak wybrać sztukaterie?Sztukateria dla alergika

Sztukateria jest spełnieniem marzeń wielu osób. Choć często nieosiągalna ze względu na spory nakład pracy i cenę, doskonale sprawdzi się w każdym stylu. Warto jednak wiedzieć, że listwy styropianowe zamontowane na suficie, znacznie się różnią od zainstalowanych na ścianie. Rozety, a także wiele fantastycznych zdobień w postaci frezów może stać się ostoją dla brudu, a co za tym idzie - alergenów.

Istnieją jednak sposoby, które zmniejszą ilość kurzu na sztukaterii. Jak wiadomo, osadza się on na górnej powierzchni listew. Dlatego warto, jest wybrać listwy o niewielkiej grubości cokołów, co spowoduje dużo mniejsze zabrudzenia.

Alergiku uważaj

Obecnie producenci sztukaterii, w swoich ofertach, posiadają produkty, które są bezpieczne dla alergików, jednak warto pamiętać, że każdy model sztukaterii, będzie niósł za sobą alergeny, jeżeli nie zadba się w pierwszej kolejności o czystość całego domu.

Istotną kwestią jest również pleśń, które powstaje ze względu na złe użytkowanie listew ze styropianu. Choć nie występuje już tak często ze względu na wykorzystanie nowoczesnych technologii w procesie produkcji, to jednak nie tylko kurz może okazać się toksyczny dla alergika.

 

 

© Copyright 2025 . All Rights Reserved.