Nowatorskie rozwiązania na każdą kieszeń

Sprawdź nasze tematy dotyczące budowy domów, remontu pomieszczeń i renowacji nieruchomości.

Oferta sztukaterii

Jak wybrać odpowiedni rozmiar listew?

Wybór odpowiedniego rozmiaru sztukaterii, ma ogromny wpływ dla wielu aranżacji wnętrz. Należy odróżnić pomieszczenia domowe od formalnych i co najważniejsze publicznych. Sztukateria pomaga zachować równowagę i proporcję we wnętrzach, tworząc przyjemną dla oka przestrzeń. Dlatego wybór odpowiednich modeli, powinien być dopasowany do pomieszczeń i roli, jaką odgrywają.

Rozmiar ma znaczenie

Przy wyborze rozmiaru listew, należy wziąć pod uwagę wielkość pomieszczenia. Być może kuszącą propozycją jest zamontowanie kunsztownej listwy do oficjalnego biura, jednak brak wystarczającej ilości miejsca, sprawi, że pomieszczenie, zamiast się optycznie powiększyć wręcz przeciwnie - zmniejszy się. Lepszym rozwiązaniem, okaże się postawienie na prostotę i wybór klasycznych modeli, które podkreślą prestiż miejsca, jakim jest własne biuro.

Szerokie listwy świetnie się odnajdą w wysokich pomieszczeniach, w stylu angielskich salonów. Można je najczęściej spotkać we wnętrzach, w których wysokość przekracza 250 cm, a także miejscach publicznych jak restauracje czy hotele.

A co z listwą karniszową?Rozmiar listew karnniszowych

Listwa karniszowa jest całkiem innym rodzajem sztukaterii. Ze względu na to, że nie montuje się jej wokół całego pomieszczenia tylko wzdłuż karnisza i szyny, daje duże pole do popisu. Nawet 15-centymetrowa długość, nie zaburzy proporcji pomieszczeń. Listwa karniszowa jest najnowszym dekorem, zaliczanym do sztukaterii. Jej popularność nieustannie wzrasta a przez fakt, że można ją łączyć ze sztukaterią ścienną, wpływa pozytywnie na jej wybór.

Dodaj oświetlenie

Oprócz wyboru odpowiedniego rozmiaru listew ważną kwestią jest także dodanie efektów specjalnych poszczególnym dekorom. Listwy karniszowe, posiadają możliwość zainstalowania w nich taśm LED, które w niebywały sposób rozświetlą każde pomieszczenie. Taki zabieg ma na celu, optyczne powiększenie wnętrza, a także stworzenia w nim dodatkowego źródła światła.

© Copyright 2025 . All Rights Reserved.