Nowatorskie rozwiązania na każdą kieszeń

Sprawdź nasze tematy dotyczące budowy domów, remontu pomieszczeń i renowacji nieruchomości.

Oferta sztukaterii

Jak czyścić sztukaterie?

Zanim przejdziemy do czyszczenia sztukaterii, w pierwszej kolejności, przedstawimy problem, który dość często dotyka właścicieli mieszkań, w których znajduje się te oto, znakomite dekory.

Żaden produkt, nie będzie się dobrze prezentował na ścianie, jeżeli nie zadbamy o jego czystość podczas montażu. Powierzchnia, na której docina się listwy, powinna być sucha i niezakurzona. Listwy przysufitowe nie będą się dobrze prezentowały, jeżeli ich faktura zostanie dotknięta oleistą substancją. W takim wypadku, malowanie sztukaterii farbą, nie będzie możliwe ze względu na nieodpowiednie wsiąkanie farby, co w konsekwencji przyczyni się do powstania nieestetycznych plam.

Kolejną kwestią mającą wpływ na wygląd listew, jest zastosowanie w sposób niedbały kleju do sztukaterii. Wypływająca wydzielina ze szczelin zamontowanej sztukaterii, może zmodyfikować strukturę listew, ale także ubrudzić ścianę. Klej do styropianu ma bardzo szybkie działanie wiązania, dlatego należy ostrożnie podchodzić do jego aplikacji na strukturze listew.

Aby listwa mogła spełnić swoje funkcję dekoracyjną musi wyglądać czysto i schludnie.

A teraz do sedna...Czyszczenie sztukaterii

Czyszczenie listew przysufitowych, uzależnione jest od ich stopnia zużycia oraz zabrudzenia. Większą uwagę należy poświęcić białym listwom, na których kurz osadza się najczęściej. Najwięcej kłopotu przyniosą listwy, które są zainstalowane na suficie. Dlatego polecamy do ich czyszczenia zaopatrzyć się w wysoką drabinę :)

Sposoby czyszczenia sztukaterii styropianowej

  • Miotełka do kurzu. Polecamy wybrać tę na długiej rączce, ze względu na prostszy dostęp do rogów ścian. Delikatna szczotka wykonana z mikrofibry, przyciągnie każdy rodzaj kurzu.
  • Wilgotna ściereczka. Należy jednak zwrócić uwagę, na poziom nasączenia wodą ścierki. Zbyt mokra, może zniszczyć sztukaterie, a podczas mocnego pocierania zniszczyć jej struktur, a nawet zedrzeć farbę. Dlatego należy podchodzić do tego sposobu bardzo ostrożnie.
  • Ręczny odkurzacz. Wymiana końcówki na tę z naturalnym włosiem, delikatnie oczyści każdą szczelinę sztukaterii.

Jeżeli jesteś alergikiem, na pewno zainteresuje Cię post dotyczący sztukaterii i alergii, zapraszamy.

Należy jednak pamiętać, że może nie dochodzić do sytuacji zabrudzeń sztukaterii, jeżeli zadba się o czystość w całym domu :) Pamiętajcie, że czysty dom to szczęśliwi mieszkańcy!

© Copyright 2025 . All Rights Reserved.