Nowatorskie rozwiązania na każdą kieszeń

Sprawdź nasze tematy dotyczące budowy domów, remontu pomieszczeń i renowacji nieruchomości.

Oferta sztukaterii

5 rzeczy, które musisz wiedzieć o...?Listwy oświetleniowe

Listwy oświetleniowe pełnią wiele ważnych funkcji w naszych domach. Nie tylko przez fakt, że są piękne, ale i przyciągają wzrok niemal każdego, kto nas odwiedzi. Coraz więcej osób, decyduje się na ich wykorzystanie zamiennie z lampami instalowanymi na środku sufitu. Jest to bardzo atrakcyjne rozwiązanie ze względu na możliwość dopasowania takiego projektu do swoich potrzeb. Listwy oświetleniowe przez możliwość instalacji na ścianie pozwalają stworzyć ledowe oświetlenie, które może być poprowadzone wzdłuż długiego korytarza w rozmaity sposób. 

Produktem, z którego wydobywa się światło, jest listwa LED. Dzięki dużemu zaawansowaniu technologicznym powstała mała, bezbarwna tasiemka, ceniona na rynku za swoją funkcjonalność. Ponadto jest powszechnie uznawana przez wielu projektantów wnętrz i architektów. Listwy oświetleniowe, nie tylko poprawiają jakość oświetlenia w danej przestrzeni. Zapewniają również duże zróżnicowanie kolorystyczne i intensywność oświetlenia.

Taśma LED - Poznaj najlepsze cechyListwy oświetleniowe

  • Występuje w różnych rozmiarach

W zależności od wybranego producenta taśmy LED mają zwykle 5 albo 10 metrów. Można je ciąć na różne długości w zależności od preferencji, ze względu na to, że na pasku znajdują się miejsca, które można przeciąć. Przez to, wybierając 5-metrową taśmę, możemy ją zainstalować po 1 metrze w kilku innych miejscach.

Niezależnie od tego, czy chcesz, żeby była czy krótka, tworzą estetyczne oświetlenie w dowolnym wnętrzu.

  • Taśma + klej

Każda szanująca się firma, do taśmy LED dołącza również klej, o ile taśma nie jest samoprzylepna. Jednak, by była w stu procentach zabezpieczona przed upadkiem, warto wspomóc się klejem i być pewnym, że nie przyniosą złych skutków.

  • Właściwości

W zależności od producenta taśmy mogą być zainstalowane wewnątrz budynku jak i na zewnątrz. Najczęściej spotykane są w nękach pomiędzy sufitem a ścianą dając dodatkowe źródło światła. Niezależnie od tego, czy jest to kuchnia, czy sypialnia, czy łazienka, taśmy LED bezbłędnie oświetlą każdą przestrzeń.

  • Prosta instalacjaLiswy oświetleniowe

Najbardziej czasochłonną częścią instalacji lampek LED jest proces cięcia. Ale poza tym wszystko zachodzi bezproblemowo i można to zrobić w ciągu kilku godzin. Przy odpowiednich materiałach i chęciach, instalacja nie będzie problemem.

  • Kontrola kolorów i intensywności

To, co najbardziej uwielbiają użytkownicy, sztukaterii z taśmami LED jest zmieniający się kolor i żywiołowość. Atmosfera, którą pragniecie stworzyć w przestrzeni, zależy od wybranego koloru i intensywnością. Jednym kliknięciem, możecie przekształcić swój salon na miejsce do imprezy!

Listwy oświetleniowe to rozwiązanie dla każdego pomieszczenia. Decydując się na ich instalacje, masz szansę, na stworzenie czegoś oryginalnego!

 

© Copyright 2025 . All Rights Reserved.